Borzymy - Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Advertisement
Start
23.04.2021.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Szukaj
Księga gości
Linki
Licznik odwiedzin

Witam na stronach Naszej Parafii! Zachęcam do częstych odwiedzin! Szczę¶ć Boże!

Dożynki Gminne 2017
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
09.09.2017.
Image      W  niedzielę 27 sierpnia nasza wspólnota parafialna wraz z rolnikami Gminy Kalinowo przeżywała Dożynki Gminne.
     Rozpoczęły się one o godz. 13.00 od Mszy Dożynkowej, sprawowanej przez Ks. Dra Pawła Makarewicza - wiceoficjała Sądu Biskupiego Diecezji Ełckiej, który wygłosił piękną homilię o wartości chleba i trudzie rolniczej pracy. Wraz z nim Mszę św. sprawował Ks. Mirosław Mścichowski - proboszcz z Pisanicy. Z czasem podczas festynu pojawiali się też inni księża z terenu naszej gminy.
     Obecni byli także: przedstawiciele Starostwa Ełckiego, gminy Ełk, gminy Prostki oraz liczni przedstawiciele naszej gminy z Panem Wójtem Kalinowa, jako głównym organizatorem na czele. Obecni byli przedstawiciele służb mundurowych (policji i straży pożarnej). Poszczególne szkoły z terenu naszej gminy reprezentowały poczty sztandarowe. Gościliśmy przedstawicieli sołectw z wielu miejscowości naszej gminy, którzy przyjechali z pięknymi wieńcami.
     Pod koniec Mszy św. wieńce dożynkowe, kosze z warzywami i owocami, jak również chleby zostały poświęcone przez głównego celebransa. Eucharystia zakończyła się symbolicznym łamaniem chleba. Następnie wszyscy w orszaku dożynkowym przemaszerowali na plac szkolny, gdzie Wójt Gminy Kalinowo dokonał oficjalnego otwarcia dożynek, a po nim przemawiali zaproszeni goście. W konkursie wieńców dożynkowych wieś Stożne zajęła 2 miejsce, a wieś Dudki i wieś Borzymy 3 miejsce.
Czytaj całość
 
Odpust Parafialny 2017
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
01.07.2017.
Image      We wtorek 27 czerwca 2017 roku nasza Parafia obchodziła swoją uroczystość odpustową.Mszy św. odpustowej o godz. 13.30 przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Paweł Tober Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Kurii Biskupiej.
      Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg tej ważnej parafialnej uroczystości. Dziękuję Pani Drejer za czuwanie nad wszystkim podczas Mszy św. Bóg zapłać naszemu Organiście, który poprzez piękny śpiew uświetnił liturgię odpustową.
     Dziękuję także osobom zaangażowanym w liturgię Mszy św. poprzez czytanie Pisma św. czy też śpiewanie psalmu.
Czytaj całość
 
Boże Ciało 2017
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
01.07.2017.
Image      W czwartek 15 czerwca 2017 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Bóg zapłać Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu, zwłaszcza Pani Surażyńskiej - kierowniczce procesji. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie, baldachim, ołtarzyki, poduszki, a w sposób szczególny dzieciom pierwszokomunijnym sypiącym kwiatki pod opieką swoich rodziców.
     Składam wyrazy podziękowania Panu Organiście oraz Pani Marianne Lisowskiej za prowadzenie śpiewu podczas procesji. Bóg zapłać Pani Drejer za czuwanie nad przebiegiem całej uroczystości. Dziękuję ministrantom za troskę o liturgię podczas Mszy św. i procesji.
Czytaj całość
 
Pierwsza Komunia Święta 2017
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
01.07.2017.
Image      W niedzielę 11 czerwca 2017 roku nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
     Po raz pierwszy Chrystusa do swego serca przyjęło 11 dzieci, które świętowały to wielkie wydarzenie w czasie Białego Tygodnia.
     Dzień wcześniej dzieci przystapiły pierwszy raz do spowiedzi świętej, odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i złożyły przyrzeczenie powstrzymywania się do 18 roku życia od spożywania alkoholu i palenia papierosów.
    Radości spotkania z Jezusem Eucharystycznym doświadczyły następujące dzieci: Gabriel Arciszewski, Julia Bernatowicz, Amelia Bukowska, Kamil Bukowski, Krzysztof Bukowski, Krystian Kalisz, Andrzej Karwowski, Kacper Kuźnicki, Amelia Lipińska, Karol Rółkowski, Anna Stefanowska.
     Zostały one przygotowane do właściwego przeżycia tej uroczystości przez Pana Katechetę mgr. Adama Banachowskiego.
Czytaj całość
 
Życzenia z okazji Zmartwychwstania Pańskiego 2017
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
15.04.2017.
Image 
Drodzy Parafianie!
(Także ci, mieszkający poza Ojczyzną)

     Zmartwychwstanie to triumf życia nad tym co prowadzi do śmierci. Zwycięstwo łaski nad grzechem, miłosci nad nienawiścią, prawdy nad kłamstwem, dobra nad złem.
     Jest więc z czego się cieszyć! Niech ta Chrystusowa radość zagości w Waszych sercach. Nie nadzieja zmartwychwstania nadaje nieustannie blask i sens codziennemu, czasami trudnemu życiu.
     Oby Święta Zmartwychwstania stały się okazją do odnowienia miłosci do Zbawiciela świata i pojednania z drugim człowiekiem.
     Życzę radosnych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

Szczęść Boże!
Ks. Proboszcz Mirosław Baranowski

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 24 z 211
 
Top! Top!