14.10.2019.

ImageAkt Zawierzenia Rodziny Matce Bożej Częstochowskiej Królowej Polski
z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski

Wielka Boga i Człowieka Matko, Niepokalana Dziewico Maryjo,
Matko Kościoła i Królowo Polski, Matko naszego zawierzenia!

W obliczu Boga, w Trójcy Świętej Jedynego,
oddajemy dzisiaj w Twoją wieczystą i macierzyńską niewolę miłości nasze małżeństwo
i rodzinę, rodziców, dzieci i młodzież, naszych bliskich seniorów, osoby chore i samotne,
nasze wspólnoty, grupy i wszystkich, których Pan Bóg stawia na naszej drodze.

Jesteśmy przekonani, że Ty, o Bogurodzico Maryjo, jesteś dla każdego z nas
przedziwną pomocą i obroną na drogach chrzcielnej wierności Chrystusowi.

Oddani Tobie w niewolę pragniemy czynić w naszym życiu osobistym,
rodzinnym nie wolę własną, ale wolę Twoją i Twojego Syna.
Postanawiamy, jak najwierniej naśladować przykład Twojego życia:
Twoją wiarę, nadzieję i miłość, wyrażające się w służbie Bogu i ludziom,
w trosce o zbawienie każdego człowieka.

Dożynki Parafialne 2016
10.09.2016.
Image      W niedzielę 4 września 2016 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00 obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Dożynkową. Mszę św. dziękczynną za zebrany plony, owoce, warzywa odprawił Ks. Paweł Makarewicz - wiceoficjał Sądu Biskupiego w Ełku.
     Podczas Mszy św. zostały poświęcone wieńce dożynkowe jak również pięknie przyozdobione kosze z warzywami i owocami. Dopełnieniem uroczystości była procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni, podczas której niesione były dary dożynkowe.

Odpust Parafialny 2016
01.07.2016.

Image       W poniedziałek 27 czerwca 2016 roku nasza Parafia obchodziła swoją uroczystość odpustową. Mszy św. odpustowej o godz. 13.00 przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Paweł Makarewicz Wiceoficjał Sądu Biskupiego Diecezji Ełckiej.
      Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg tej ważnej parafialnej uroczystości. Dziękuję Panu Kościelnemu za czuwanie nad wszystkim podczas Mszy św. Bóg zapłać naszemu Organiście, który poprzez piękny śpiew uświetnił liturgię odpustową.
     Dziękuję także ministrantom za piękną posługę przy ołtarzu oraz osobom zaangażowanym w liturgię Mszy św. poprzez czytanie Pisma św. czy też spiewanie psalmu.

Boże Ciało 2016
25.06.2016.
Image      W czwartek 26 maja 2016 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Bóg zapłać Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu, zwłaszcza Pani Surażyńskiej - kierowniczce procesji. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie, baldachim, ołtarzyki, poduszki, a w sposób szczególny dzieciom pierwszokomunijnym sypiącym kwiatki, pod opieką rodziców i Pani Katechetki.
     Składam wyrazy podziękowania Panu Organiście oraz Pani Marianne Lisowskiej. za prowadzenie śpiewu podczas procesji. Bóg zapłać Panu Kościelnemu za czuwanie nad przebiegiem całej uroczystości. Dziękuję ministrantom za troskę o liturgię podczas Mszy św. i procesji.