Start arrow Kronika Parafialna arrow Rok 2003

Rok 2003
Rekolekcje KSM-u 25-27.04.2003
28.09.2007.

W tych dniach młodzież z naszej Parafii brała udział w Rekolekcjach Formacyjnych KSM-u Diecezji Ełckiej. Odbywały się one w Domu Rekolekcyjnym w Wieliczkach. Zgromadzeni tam młodzi ludzie poprzez śpiewy, modlitwę, zabawę wielbili Boga. Znaleziono również czas na wyciszenie, własną modlitwę i rozmyślanie.

Niedziela Palmowa 13.04.2003

Światowy Dzień Młodzieży

Młodzież naszej parafii udała się do Ełku, gdzie odbył się konkurs Palm Wielkanocnych. Zajęliśmy III miejsce  w konkurencji "Najorginalniejsza Palma", a w nagrodę otrzymaliśmy album i kasetę VHS o Ojcu Pio.

30.03 - 01.04.2003

Rekolekcje

ImageW IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęły się rekolekcje. Poprowadził je Ks. Tadeusz Białous - Diecezjalny Duszpasterz Harcerzy, Wikariusz z Rajgrodu.
Na zdjęciu druhna Agnieszka Chilińska i drużynowy Ks. Tadeusz Białous

17.03.2003
28.09.2007.
ImageW tym dniu obito połowę ławek w Naszej Świątyni. Prace wykonali społecznie parafianie.

II Niedziela Wielkiego Postu 16.03.2003

Sklepik Parafialny

Powstał sklepik parafialny z dewocjonaliami. Sprzedaż jest prowadzona po każdej Mszy Świętej, przez osoby wyznaczone, należące do naszego oddziału KSM-u.

15.03.2003

Wyjazd do Suwałk

Młodzież z naszego KSM-u dnia 15.03.2003 r. udała się do Suwałk na Turniej Pilki Siatkowej oddziałów i kół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Ełckiej. Wystawiliśmy dwie drużyny: dziewcząt i chłopców, a oto rezultat naszych zmagań:
Dziewczęta   - III miejsce
Chłopcy         - IV miejsce

25-31.01.2003

Rekolekcje KSM-u

Pierwszy raz w naszej parafii odbyły się rekolekcje Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które trwały w dniach 25-31 I 2003 r. W rekolekcjach tych brała udział młodzież w liczbie 60 osób należących do KSM-u.
     Centralnym punktem każdego dnia była Msza Święta. Modlitwa, śpiew, zabawy - to wszystko wypełniało nam wspólne szukanie obecności Boga wśród nas.

II Niedziela zwykła 19.01.2003

Żegnamy Naszego Pasterza

W tym dniu odbył się w Ełku pogrzeb Pasterza Naszej Diecezji Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Edwarda Samsela. Z naszej Parafii zorganizowano pielgrzymkę autokarową, dzięki czemu mogliśmy w pełni uczestniczyć w pożegnaniu naszego pasterza.

Wklejony artykuł z gazety (Martyria?).

Biskup Ełcki Edward Samsel

ImageUrodził się 2 stycznia 1940 roku w Myszyńcu, na terenie Diecezji Łomżyńskiej, jako syn małżonków Jana i Walerii. Sakrament chrztu świętego otrzymał w kościele parafialnym w Myszyńcu z rąk błogosławionego dzisiaj ks. Adama Bargielskiego. Szkołę podstawową ukończył w rodzinnej miejscowości, szkołę średnią w Szczytnie. W 1958 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, gdzie odbył sześcioletni cykl studiów filozoficzno-teologicznych przygotowujących do posługi kapłańskiej.

Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2003
21.09.2007.

Powstanie KSM-u

Zebranie założycielskie odbyło się w Szkole Podstawowej w Borzymach pod przewodnictwem ks. Tadeusza Machaja. Utworzono wówczas oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy naszej parafii i wybrano pierwszy zarząd. Licznie zgromadzona młodzież wybrała następujące osoby na stanowiska:

Prezes            - Czarosław Moczydłowski
Z-ca prezesa  - Tomasz Borkowski
Sekretarz       - Ewelina Godlewska
Skarbnik         - Łukasz Bielawski

««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 14 - 24 z 24