Start arrow Kronika Parafialna arrow Rok 2004

Rok 2004
IV DIECEZJALNY TURNIEJ KOSZYKÓWKI 27.03.2004
12.02.2008.

Członkowie Katolickiego Stowarzyszania Młodzieży z naszej Parafii wzięli udział w rozgrywkach piłki koszykowej. Turniej odbył się w Suwałkach.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ 07.03.2004
12.02.2008.

W II Niedzielę Wielkiego Postu złożyli nam wizytę aktorzy - amatorzy z Ełku. Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 przedstawili nam Misterium Męki Pańskiej. To był niezapomniany spektakl.

JASEŁKA W RAJGRODZIE
12.02.2008.
     Dzieci z naszej parafii pod opieką nauczycieli ze SP w Borzymach udały się z jasełkami do Rajgrodu.

JASEŁKA 2004
12.02.2008.

Artykuł z gazety „Martyria”

Jasełka po raz czwarty
Żyjemy w tej tradycji
Święty Franciszek propagował szopki, które są do dziś stawiane w kościołach. Z czasem zaczęły powstawać krótkie przedstawienia obrazujące treść Bożego Narodzenia. Tak powstały jasełka, które weszły do tradycji chrześcijańskiej.
- W tej tradycji i my żyjemy – powiedział dyrektor szkoły podstawowej w Borzymach Ryszard Podgórski. – Dlatego po raz czwarty w naszej szkole odbywa się gminny przegląd jasełek pod hasłem „Betlejem, to my sami”.