20.04.2021.

Boże Ciało 2015
06.06.2015.
Image W czwartek 4 czerwca 2015 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Bóg zapłać Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu, zwłaszcza Pani Surażyńskiej - kierowniczce procesji. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie, baldachim, ołtarzyki, poduszki, a w sposób szczególny dzieciom pierwszokomunijnym sypiącym kwiatki, pod opieką rodziców i Pani Katechetki.
     Składam wyrazy podziękowania Panu Organiście oraz Pani Marianne Lisowskiej. za prowadzenie śpiewu podczas procesji. Bóg zapłać Panu Kościelnemu za czuwanie nad przebiegiem całej uroczystości. Dziękuję ministrantom za troskę o liturgię podczas Mszy św. i procesji.
     Składam wielkie Bóg zapłać mieszkańcom Romanowa, bloku 27, Romot oraz Skrzypek za przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych.
     Przez tydzień do następnego czwartku trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, odbywa się procesja wokół naszego kościoła.
     Na zakończenie Oktawy, w czwartek, odbędzie się poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
     Piękne chwile związane z naszą Procesją Eucharystyczna przypominają zdjęcia w naszej galerii.