Borzymy - Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Advertisement
Start
20.04.2021.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Szukaj
Księga gości
Linki
Licznik odwiedzin

Witam na stronach Naszej Parafii! Zachęcam do częstych odwiedzin! Szczę¶ć Boże!

Boże Ciało 2015
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
06.06.2015.
Image W czwartek 4 czerwca 2015 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Bóg zapłać Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu, zwłaszcza Pani Surażyńskiej - kierowniczce procesji. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie, baldachim, ołtarzyki, poduszki, a w sposób szczególny dzieciom pierwszokomunijnym sypiącym kwiatki, pod opieką rodziców i Pani Katechetki.
     Składam wyrazy podziękowania Panu Organiście oraz Pani Marianne Lisowskiej. za prowadzenie śpiewu podczas procesji. Bóg zapłać Panu Kościelnemu za czuwanie nad przebiegiem całej uroczystości. Dziękuję ministrantom za troskę o liturgię podczas Mszy św. i procesji.
     Składam wielkie Bóg zapłać mieszkańcom Romanowa, bloku 27, Romot oraz Skrzypek za przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych.
     Przez tydzień do następnego czwartku trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, odbywa się procesja wokół naszego kościoła.
     Na zakończenie Oktawy, w czwartek, odbędzie się poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
     Piękne chwile związane z naszą Procesją Eucharystyczna przypominają zdjęcia w naszej galerii.
 
Ks. Mirosław Baranowski
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!