28.03.2020.

Pierwsza Komunia Święta 2016
25.06.2016.
Image      W niedzielę 15 maja 2016 roku nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
     Po raz pierwszy Chrystusa do swego serca przyjęło 10 dzieci, które świętowały to wielkie wydarzenie w czasie Białego Tygodnia.
     Dzień wcześniej dzieci przystapiły pierwszy raz do spowiedzi świętej, odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i złożyły przyrzeczenie powstrzymywania się do 18 roku życia od spożywania alkoholu i palenia papierosów.
    Radości spotkania z Jezusem Eucharystycznym doświadczyły następujące dzieci: Justyna Kalinowska, Jakub Kozłowski, Julia Kozłowska, Paweł Kulbacki, Natalia Osewska, Wiktoria Rakus, Bartłomiej Rostek, Oliwia Szczepińska, Karolina Sztukowska, Jakub Trusiński.
     Zostały one przygotowane do właściwego przeżycia tej uroczystości przez Panią Katechetkę mgr Martę Krzywińską.

Módlmy się w  ich intencji, aby nigdy nie straciły tej pięknej miłości do Pana Jezusa.  Bóg zapłać rodzicom tych dzieci za złożony dar na rzecz parafii - komplet figurek do Stajenki Betlejemskiej oraz wykonaną pracę - wymianę popękanych szybek w kościele, uszczelnienie wszystkich szyb oraz pomalowanie ram okiennych.
     Zdjęcia z Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej można obejrzeć w naszej galerii.