Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Boże Ciało 2016
10.04.2020.

Boże Ciało 2016
25.06.2016.
Image      W czwartek 26 maja 2016 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Bóg zapłać Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu, zwłaszcza Pani Surażyńskiej - kierowniczce procesji. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie, baldachim, ołtarzyki, poduszki, a w sposób szczególny dzieciom pierwszokomunijnym sypiącym kwiatki, pod opieką rodziców i Pani Katechetki.
     Składam wyrazy podziękowania Panu Organiście oraz Pani Marianne Lisowskiej. za prowadzenie śpiewu podczas procesji. Bóg zapłać Panu Kościelnemu za czuwanie nad przebiegiem całej uroczystości. Dziękuję ministrantom za troskę o liturgię podczas Mszy św. i procesji. Składam wielkie Bóg zapłać mieszkańcom Ryczegowołu, bloku 29, Dudek oraz Lisewa za przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych.
     Przez tydzień do następnego czwartku trwała Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, odbywała się procesja wokół naszego kościoła.
     Na zakończenie Oktawy, w czwartek, odbyło się poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
     Piękne chwile związane z naszą Procesją Eucharystyczna przypominają zdjęcia w naszej galerii.