Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Odpust Parafialny 2016
06.07.2020.

Odpust Parafialny 2016
01.07.2016.

Image       W poniedziałek 27 czerwca 2016 roku nasza Parafia obchodziła swoją uroczystość odpustową. Mszy św. odpustowej o godz. 13.00 przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Paweł Makarewicz Wiceoficjał Sądu Biskupiego Diecezji Ełckiej.
      Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg tej ważnej parafialnej uroczystości. Dziękuję Panu Kościelnemu za czuwanie nad wszystkim podczas Mszy św. Bóg zapłać naszemu Organiście, który poprzez piękny śpiew uświetnił liturgię odpustową.
     Dziękuję także ministrantom za piękną posługę przy ołtarzu oraz osobom zaangażowanym w liturgię Mszy św. poprzez czytanie Pisma św. czy też spiewanie psalmu.

Bóg zapłać paniom: Jolancie Godlewskiej i Barbarze Michałowskiej za wielki wysiłek włożony w przygotowanie i podanie obiadu odpustowego dla 13 księży. Dziękuję osobom, które upiekły ciasto, ofiarowały dary żywnościowe lub przekazały ofiary pieniężne.
     W sposób szczególny wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, na czele z Panią Surażyńską - kierowniczką procesji - za zorganizowanie się i udział w procesji eucharystycznej, także dziewczętom niosącym poduszeczki.
     Wiele osób przyszło w sobotę, aby świętować uroczystość parafialną i modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Za obecność i wspólną modlitwę serdeczne - Bóg zapłać!
     Chwile, związane z tym parafialnym świętem, można wspomnieć przeglądając zdjęcia w naszej galerii.