Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Rekolekcje Adwentowe 2016
06.07.2020.

Rekolekcje Adwentowe 2016
10.12.2016.

Image      W dniach 04 - 06 grudnia 2016 roku (niedziela - wtorek) przeżywaliśmy w parafii Rekolekcje Adwentowe. Prowadził je Ks. Tomasz Daukszewicz z Pisza. Poprzez swoje słowa, a zwłaszcza głębokie nauki poparte przykładami wzbudzającymi refleksję, pozwolił nam dostrzec co jest istotne w życiu i w naszej wierze.
     Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włożyli swój wysiłek, aby rekolekcje mogły odbyć się w sposób sprawny i właściwy.
     Dziękuję państwu Teresie i Edwardowi Drejer za troskę o świątynię. Składam podziękowanie panu Tadeuszowi, naszemu Organiście za uświetnienie naszych rekolekcji poprzez piękny śpiew. Bóg zapłać Paniom: Marzannie Łacińskiej i Jolancie Godlewskiej za troskę o stół kapłański w czasie rekolekcji. Serdecznie dziękuję tym osobom, które ofiarowały dary żywnościowe, upiekły ciasto lub złożyły ofiarę na rzecz rekolekcji, za szczere i dobre serce.

Wyrażam wdzięczność Panu Dyrektorowi i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej w Borzymach za życzliwość, przystosowanie planu lekcji do rekolekcji i zapewnienie dzieciom troskliwej opieki. Szczególnie dziękuję Pani Katechetce za przygotowanie dzieci do funkcji liturgicznych podczas Mszy Świętych.
     Dziękuję ministrantom, którzy tak licznie gromadzili się przy ołtarzu. Dziękuję osobom dorosłym i dzieciom za czytanie Słowa Bożego, modlitwę wiernych oraz niesienie darów.
     Ufam, że czas rekolekcji będzie procentował w naszym życiu, a nauki rekolekcyjne wydadzą błogosławione owoce i pomogą nam w sposób duchowy przeżyć zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
     Czas minionych rekolekcji możemy wspominać przeglądając zdjęcia w naszej galerii.