14.10.2019.

Podziekowanie za czas Wizytacji Biskupiej 2017
01.04.2017.

Image     Już po raz piąty przeżywaliśmy w naszej parafii Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadził Ks. Biskup Jerzy Mazur Ordynariusz Diecezji Ełckiej.
     W poniedziałek 20 lutego 2017 roku Ks. Biskup Jerzy Mazur odwiedził naszą Szkołę Podstawową. Spotkał się tam z dziećmi, nauczycielami i pracownikami Szkoły. Dzieci z tej okazji przygotowały piękne przedstawienie dotyczące100-lecia Objawień Fatimskich. Bóg zapłać dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za stworzenie rodzinnej atmosfery i miłe przyjęcie Ks. Biskupa.
     Natomiast w niedzielę 19 marca 2017 roku odbyła się zasadnicza część Wizytacji Kanonicznej obejmująca uczestnictwo Ks. Biskupa w nabożeństwach w naszym kościele, nawiedzenie cmentarza parafialnego oraz podpisanie ksiąg parafialnych w kancelarii.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar obecności wśród nas Księdza Biskupa Jerzego Mazura Ordynariusza Diecezji Ełckiej. Zauważyłem, że dla wielu parafian ten czas łączył się z wielkim przeżyciem, nie tylko w charakterze zewnętrznym, ale także i duchowym.
     Składam serdeczne „Bóg zapłać” tym osobom, które podjęły trud przygotowania i większego uczestnictwa w tym parafialnym święcie. Dziękuję Panu Sołtysowi z Borzym, który wraz z małżonką witał Księdza Biskupa w bramie Kościoła, jak również Paniom i Panom Sołtysom oraz przedstawicielom wiosek za reprezentowanie swoich miejscowości poprzez czytanie modlitwy wiernych. Bóg zapłać delegacjom, które w imieniu wszystkich parafian witały Dostojnego Gościa.
     Wyrażam słowa wdzięczności czytającym czytania biblijne i modlitwę wiernych podczas Mszy św. jak również niosącym dary ofiarne. Cieszę się, że ministranci przy ołtarzu pobożnie i w skupieniu służyli Księdzu Biskupowi. Dziękuję Edwardowi i Teresie Drejer za czuwanie nad wszystkim podczas wizytacji. Bóg zapłać naszemu Organiście za piękny śpiew, który uświetnił liturgię Eucharystii. Bóg zapłać za obecność Parafialnym Radom Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz przedstawicielom Caritasu i Kółek Różańcowych.
     Wyrażam słowa uznania i podziękowania Paniom Marzannie Łacińskiej i Jolancie Godlewskiej za przygotowanie obiadu w sumie dla 11 osób.
     Pięknym świadectwem wiary był udział wielu parafian w tych historycznych chwilach. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę zarówno w kościele jak i na cmentarzu parafialnym.
     Te jakże ważne wydarzenie możemy wspomnieć oglądając zdjęcia w naszej galerii.