Borzymy - Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Advertisement
Start
07.07.2020.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Szukaj
Księga gości
Linki
Licznik odwiedzin

Witam na stronach Naszej Parafii! Zachęcam do częstych odwiedzin! Szczę¶ć Boże!

Podziekowanie za czas Wizytacji Biskupiej 2017
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
01.04.2017.

Image     Już po raz piąty przeżywaliśmy w naszej parafii Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadził Ks. Biskup Jerzy Mazur Ordynariusz Diecezji Ełckiej.
     W poniedziałek 20 lutego 2017 roku Ks. Biskup Jerzy Mazur odwiedził naszą Szkołę Podstawową. Spotkał się tam z dziećmi, nauczycielami i pracownikami Szkoły. Dzieci z tej okazji przygotowały piękne przedstawienie dotyczące100-lecia Objawień Fatimskich. Bóg zapłać dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za stworzenie rodzinnej atmosfery i miłe przyjęcie Ks. Biskupa.
     Natomiast w niedzielę 19 marca 2017 roku odbyła się zasadnicza część Wizytacji Kanonicznej obejmująca uczestnictwo Ks. Biskupa w nabożeństwach w naszym kościele, nawiedzenie cmentarza parafialnego oraz podpisanie ksiąg parafialnych w kancelarii.

     Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar obecności wśród nas Księdza Biskupa Jerzego Mazura Ordynariusza Diecezji Ełckiej. Zauważyłem, że dla wielu parafian ten czas łączył się z wielkim przeżyciem, nie tylko w charakterze zewnętrznym, ale także i duchowym.
     Składam serdeczne „Bóg zapłać” tym osobom, które podjęły trud przygotowania i większego uczestnictwa w tym parafialnym święcie. Dziękuję Panu Sołtysowi z Borzym, który wraz z małżonką witał Księdza Biskupa w bramie Kościoła, jak również Paniom i Panom Sołtysom oraz przedstawicielom wiosek za reprezentowanie swoich miejscowości poprzez czytanie modlitwy wiernych. Bóg zapłać delegacjom, które w imieniu wszystkich parafian witały Dostojnego Gościa.
     Wyrażam słowa wdzięczności czytającym czytania biblijne i modlitwę wiernych podczas Mszy św. jak również niosącym dary ofiarne. Cieszę się, że ministranci przy ołtarzu pobożnie i w skupieniu służyli Księdzu Biskupowi. Dziękuję Edwardowi i Teresie Drejer za czuwanie nad wszystkim podczas wizytacji. Bóg zapłać naszemu Organiście za piękny śpiew, który uświetnił liturgię Eucharystii. Bóg zapłać za obecność Parafialnym Radom Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz przedstawicielom Caritasu i Kółek Różańcowych.
     Wyrażam słowa uznania i podziękowania Paniom Marzannie Łacińskiej i Jolancie Godlewskiej za przygotowanie obiadu w sumie dla 11 osób.
     Pięknym świadectwem wiary był udział wielu parafian w tych historycznych chwilach. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę zarówno w kościele jak i na cmentarzu parafialnym.
     Te jakże ważne wydarzenie możemy wspomnieć oglądając zdjęcia w naszej galerii.
 
Ks. Mirosław Baranowski
 
 
Top! Top!