17.07.2019.

Rekolekcje Wielkopostne 2017
01.04.2017.
Image     W dniach od 26 do 28 marca 2017 roku przeżywaliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Prowadził je Ks. Zbigniew Kamiński, kapelan Szpitala Miejskiego w Ełku. Poprzez swoje nauki wyciszał nas ze zgiełku współczesnego świata i otwierał na ważne sprawy naszej wiary. Wskazywał nam drogi po których warto iść aby godnie przeżyć czas dany przez Boga.
     Serdecznie dziękuję Pani Drejer za wielki trud i troskę o kościół podczas rekolekcji. Bóg zapłać naszemu Organiście za ubogacenie Mszy św. rekolekcyjnych poprzez muzykę i piękny śpiew.

Wyrażam wdzięczność paniom: Marzannie Łacińskiej i Jolancie Godlewskiej za troskę o kapłański stół podczas rekolekcji. Bóg zapłać osobom, które ofiarowały na rekolekcje dary żywnościowe, upiekły ciasto, czy też przekazały ofiary pieniężne.
     Dziękuję Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej za dostosowanie planu zajęć do rekolekcji i bezpieczne doprowadzenie dzieci do kościoła. W sposób szczególny dziękuję Panu Katechecie za przygotowanie liturgiczne Mszy św. dla dzieci. Dziękuję ministrantom za posługę przy ołtarzu. Bóg zapłać osobom, które czytały Słowo Boże, modlitwę wiernych, śpiewały psalm lub też niosły dary podczas Mszy świętych.
     Mam nadzieję, że ten czas zaowocuje w głębokim przeżyciu Świąt Zmartwychwstania.
     Czas rekolekcji mogą nam przypomnieć zdjęcia z naszej galerii.