16.09.2019.

Boże Ciało 2017
01.07.2017.
Image      W czwartek 15 czerwca 2017 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Bóg zapłać Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu, zwłaszcza Pani Surażyńskiej - kierowniczce procesji. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie, baldachim, ołtarzyki, poduszki, a w sposób szczególny dzieciom pierwszokomunijnym sypiącym kwiatki pod opieką swoich rodziców.
     Składam wyrazy podziękowania Panu Organiście oraz Pani Marianne Lisowskiej za prowadzenie śpiewu podczas procesji. Bóg zapłać Pani Drejer za czuwanie nad przebiegiem całej uroczystości. Dziękuję ministrantom za troskę o liturgię podczas Mszy św. i procesji.

Składam wielkie Bóg zapłać mieszkańcom bloczków w Borzymach, domków 47-59 oraz 31-32, wsi Borzymy oraz wsi Stożne za przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych.
     Przez tydzień do następnego czwartku trwała Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, odbywała się procesja wokół naszego kościoła.
     Na zakończenie Oktawy, w czwartek, odbyło się poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
     Piękne chwile związane z naszą Procesją Eucharystyczna przypominają zdjęcia w naszej galerii.