16.09.2019.

Odpust Parafialny 2017
01.07.2017.
Image      We wtorek 27 czerwca 2017 roku nasza Parafia obchodziła swoją uroczystość odpustową.Mszy św. odpustowej o godz. 13.30 przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Paweł Tober Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Kurii Biskupiej.
      Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg tej ważnej parafialnej uroczystości. Dziękuję Pani Drejer za czuwanie nad wszystkim podczas Mszy św. Bóg zapłać naszemu Organiście, który poprzez piękny śpiew uświetnił liturgię odpustową.
     Dziękuję także osobom zaangażowanym w liturgię Mszy św. poprzez czytanie Pisma św. czy też śpiewanie psalmu.
     Bóg zapłać paniom: Marzannie Łacińskiej i Jolancie Godlewskiej za wielki wysiłek włożony w przygotowanie i podanie obiadu odpustowego dla 10 księży.
     W sposób szczególny wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, na czele z Panią Surażyńską - kierowniczką procesji - za zorganizowanie się i udział w procesji eucharystycznej, także dziewczętom niosącym poduszeczki.
     Wiele osób przyszło w sobotę, aby świętować uroczystość parafialną i modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Za obecność i wspólną modlitwę serdeczne - Bóg zapłać!
     Chwile, związane z tym parafialnym świętem, można wspomnieć przeglądając zdjęcia w naszej galerii.