15.11.2019.

Peregrynacja Relikwii św. Stanisława Kostki
09.06.2018.

Image      Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce, jako Rok Świętego Stanisława Kostki. W związku z tym w naszej diecezji trwa peregrynacja relikwii św. Stanisława patrona dzieci i młodzieży. Do naszej parafii relikwie te przybyły w poniedziałek 28 maja 2018 roku po południu i przebywały do wtorku do godzin popołudniowych.

W dniu przybycia relikwii odbyła się specjalna Msza św. o godz. 17.00 z udziałem dzieci i młodzieży. Natomiast we wtorek dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej mieli swój czas czuwania przy relikwiach w kościele na 4 godzinie lekcyjnej. Dzieci przygotowały piękny program czuwania pod opieką pana katechety Adama Banachowskiego.
     Podczas Mszy św. w poniedziałek jak również na zakończenie czuwania młodzieży we wtorek była możliwość ucałowania relikwii św. Stanisława Kostki.
     Czas modlitwy przy relikwiach obrazują zdjęcia w galerii.