Borzymy - Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Advertisement
Start
20.04.2021.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Szukaj
Księga gości
Linki
Licznik odwiedzin

Witam na stronach Naszej Parafii! Zachęcam do częstych odwiedzin! Szczę¶ć Boże!

Boże Ciało 2018
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
09.06.2018.
Image      W czwartek 31 maja 2018 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Bóg zapłać Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu, zwłaszcza Pani Surażyńskiej - kierowniczce procesji. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie, baldachim, ołtarzyki, poduszki, a w sposób szczególny dzieciom pierwszokomunijnym sypiącym kwiatki, pod opieką rodziców i Pana Katechety.
    
     Składam wyrazy podziękowania Panu Organiście oraz Pani Marii Lisowskiej. za prowadzenie śpiewu podczas procesji. Bóg zapłać Pani Drejer za czuwanie nad przebiegiem całej uroczystości. Dziękuję ministrantom za troskę o liturgię podczas Mszy św. i procesji. Składam wielkie Bóg zapłać mieszkańcom Jędrzejek, bloku 28, bloku 30 oraz domków 38-46 za przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych.
     Do czwartku włącznie, trwała Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, odbywała się procesja wokół naszego kościoła. Na zakończenie Oktawy, w czwartek, odbyło się poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
     Chwile związane z tą uroczystością można wspomnieć oglądając zdjęcia w galerii.
 
Ks. Mirosław Baranowski
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!