15.11.2019.

Boże Ciało 2018
09.06.2018.
Image      W czwartek 31 maja 2018 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Bóg zapłać Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu, zwłaszcza Pani Surażyńskiej - kierowniczce procesji. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie, baldachim, ołtarzyki, poduszki, a w sposób szczególny dzieciom pierwszokomunijnym sypiącym kwiatki, pod opieką rodziców i Pana Katechety.

Składam wyrazy podziękowania Panu Organiście oraz Pani Marii Lisowskiej. za prowadzenie śpiewu podczas procesji. Bóg zapłać Pani Drejer za czuwanie nad przebiegiem całej uroczystości. Dziękuję ministrantom za troskę o liturgię podczas Mszy św. i procesji. Składam wielkie Bóg zapłać mieszkańcom Jędrzejek, bloku 28, bloku 30 oraz domków 38-46 za przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych.
     Do czwartku włącznie, trwała Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, odbywała się procesja wokół naszego kościoła. Na zakończenie Oktawy, w czwartek, odbyło się poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
     Chwile związane z tą uroczystością można wspomnieć oglądając zdjęcia w galerii.