Start arrow Aktualności arrow Ogłoszenia arrow Ogłoszenia duszpasterskie 15.07.2018
16.09.2019.

Ogłoszenia duszpasterskie 15.07.2018
06.07.2018.
1. Trwają wakacje, czas urlopów, wyjazdów, odpoczynku. Nie zapominajmy jednak o Stwórcy tego wszystkiego co nas otacza. Nie zwalniajmy się z modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św..
     Życzę wszystkim, także gościom przebywającym na naszych pięknych terenach, wiele radości, dobrej pogody, miłego odpoczynku i wspaniałych wakacyjnych przeżyć. Apeluję jednak o rozwagę i wyobraźnię, zwłaszcza podczas kąpieli w jeziorze, aby nie doszło do jakichś nieszczęść.

2.
Ksiądz Proboszcz do soboty 21 lipca przebywa na urlopie. W tym czasie zastępuje go w dni powszednie Ks. Janusz Haraburda, proboszcz z Prawdzisk.
     Ofiary z tytułu odprawianych Mszy św. proszę przekazywać bezpośrednio temu księdzu. W sytuacjach nagłych (np. pogrzebu), proszę kontaktować się z księdzem proboszczem z Prawdzisk.

3. W najbliższą sobotę - 21 lipca, odbędzie się XI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium w Rajgrodzie.

4.
W dniach 22-29 lipca 2018 roku obchodzony będzie w Polsce 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”.
     Tydzień ten ma dwa oblicza. Pierwszym z nich jest nasza wspólna troska o sprawę poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.
      Drugim obliczem Tygodnia św. Krzysztofa jest troska o potrzeby misjonarzy i misjonarek w zakresie środków transportu.
     W następną niedzielę, na rozpoczęcia tego Tygodnia, po Mszach świętych święcone będą pojazdy samochodowe. Będziemy także wspierać misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez ofiary składane do puszek.

5.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest wakacyjny, podwójny numer naszego miesięcznika diecezjalnego Martyria w cenie 3 zł. Można też nabywać inne czasopisma religijne za dobrowolną ofiarą.

6.
Bóg zapłać kolejnym  rodzinom za sprzątanie w tym tygodniu Kościoła. Proszę o dalszą troskę o czystość świątyni, zgodnie z ustalonym porządkiem.