Borzymy - Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Advertisement
Start arrow Aktualności arrow Ogłoszenia arrow Ogłoszenia duszpasterskie 22.07.2018
21.04.2021.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Szukaj
Księga gości
Linki
Licznik odwiedzin

Witam na stronach Naszej Parafii! Zachęcam do częstych odwiedzin! Szczę¶ć Boże!

Ogłoszenia duszpasterskie 22.07.2018
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
21.07.2018.
1. Trwają wakacje, czas urlopów, wyjazdów, odpoczynku. Nie zapominajmy jednak o Stwórcy tego wszystkiego co nas otacza. Nie zwalniajmy się z modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św..
     Życzę wszystkim, także gościom przebywającym na naszych pięknych terenach, wiele radości, dobrej pogody, miłego odpoczynku i wspaniałych wakacyjnych przeżyć. Apeluję jednak o rozwagę i wyobraźnię, zwłaszcza podczas kąpieli w jeziorze, aby nie doszło do jakichś nieszczęść.

2. W dniach 22-29 lipca 2018 roku obchodzony jest w Polsce 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”.
     Tydzień ten ma dwa oblicza. Pierwszym z nich jest nasza wspólna troska o sprawę poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.
      Drugim obliczem Tygodnia św. Krzysztofa jest troska o potrzeby misjonarzy i misjonarek w zakresie środków transportu.
     Dzisiaj, na rozpoczęcia tego Tygodnia, po Mszach świętych święcone będą pojazdy samochodowe. Wspieramy także misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez ofiary składane do puszek.

3.
W sobotę 28 lipca wyruszy XXVI Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wspierajmy modlitwą pątników w ich trudzie pielgrzymowania, aby szczęśliwie dotarli przed obraz Czarnej Madonny.

4.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest wakacyjny, podwójny numer naszego miesięcznika diecezjalnego Martyria w cenie 3 zł. Można też nabywać inne czasopisma religijne za dobrowolną ofiarą.

5.
Informuję, że zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Jerzego Mazura, z dniem 1 sierpnia zostaję przeniesiony do parafii Rutka Tartak. Na moje miejsce Ks. Biskup wyznaczył Ks. Marka Sewastynowicza.
 
Ks. Mirosław Baranowski
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!