Start arrow Aktualności arrow Ogłoszenia arrow Ogłoszenia duszpasterskie 22.07.2018
18.04.2019.

Ogłoszenia duszpasterskie 22.07.2018
21.07.2018.
1. Trwają wakacje, czas urlopów, wyjazdów, odpoczynku. Nie zapominajmy jednak o Stwórcy tego wszystkiego co nas otacza. Nie zwalniajmy się z modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św..
     Życzę wszystkim, także gościom przebywającym na naszych pięknych terenach, wiele radości, dobrej pogody, miłego odpoczynku i wspaniałych wakacyjnych przeżyć. Apeluję jednak o rozwagę i wyobraźnię, zwłaszcza podczas kąpieli w jeziorze, aby nie doszło do jakichś nieszczęść.

2. W dniach 22-29 lipca 2018 roku obchodzony jest w Polsce 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”.
     Tydzień ten ma dwa oblicza. Pierwszym z nich jest nasza wspólna troska o sprawę poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.
      Drugim obliczem Tygodnia św. Krzysztofa jest troska o potrzeby misjonarzy i misjonarek w zakresie środków transportu.
     Dzisiaj, na rozpoczęcia tego Tygodnia, po Mszach świętych święcone będą pojazdy samochodowe. Wspieramy także misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez ofiary składane do puszek.

3.
W sobotę 28 lipca wyruszy XXVI Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wspierajmy modlitwą pątników w ich trudzie pielgrzymowania, aby szczęśliwie dotarli przed obraz Czarnej Madonny.

4.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest wakacyjny, podwójny numer naszego miesięcznika diecezjalnego Martyria w cenie 3 zł. Można też nabywać inne czasopisma religijne za dobrowolną ofiarą.

5.
Informuję, że zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Jerzego Mazura, z dniem 1 sierpnia zostaję przeniesiony do parafii Rutka Tartak. Na moje miejsce Ks. Biskup wyznaczył Ks. Marka Sewastynowicza.