Start arrow Aktualności arrow Ogłoszenia arrow Ogłoszenia duszpasterskie 29.07.2018
18.06.2019.

Ogłoszenia duszpasterskie 29.07.2018
28.07.2018.
1. Trwają wakacje, czas urlopów, wyjazdów, odpoczynku. Nie zapominajmy jednak o Stwórcy tego wszystkiego, co nas otacza. Nie zwalniajmy się z modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św..
     Życzę wszystkim, także gościom przebywającym na naszych pięknych terenach, wiele radości, dobrej pogody, miłego odpoczynku i wspaniałych wakacyjnych przeżyć. Apeluję jednak o rozwagę i wyobraźnię, zwłaszcza podczas kąpieli w jeziorze, aby nie doszło do jakichś nieszczęść.

2.
Od środy rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas narodowych rocznic, a jednocześnie miesiąc poświęcony trzeźwości naszego narodu. Postarajmy się w tym czasie nie sięgać po alkohol, a przynajmniej w znacznym stopniu ograniczyć jego spożycie.

3. W środę 1 sierpnia przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W modlitwach pamiętajmy o tych, którzy poświęcili swoje życie (często bardzo młode) w walce o wolną Polskę.

4.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek  i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30. W sobotę nabożeństwo maryjne połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

5.
W następną niedzielę - pierwszą w miesiącu - zmiana tajemnic różańcowych o godz. 10.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się Procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła. Proszę aby o tym pamiętały dziewczęta niosące poduszeczki.

6.
Trwają już żniwa i prace polowe. Nie można jednak w imię troski o plony zaniedbywać niedzielnej Mszy św., a cały dzień spędzić na polu.
     Pamiętajmy, że wszystko, co rodzi ziemia jest darem Boga, dlatego starajmy się znaleźć w niedzielę czas na odpoczynek i na spotkanie z Bogiem we Mszy św..

7.
W gablocie przykościelnej wywieszone zostało podsumowanie ekonomiczne parafii za miesiąc lipiec. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z podanymi informacjami.

8.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest wakacyjny numer Martyrii w cenie 3 zł. Można także nabywać inne czasopisma religijne za dobrowolną ofiarę.

9.
Informuję, że zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Jerzego Mazura, z dniem 1 sierpnia zostaję przeniesiony do parafii Rutka Tartak. Na moje miejsce Ks. Biskup wyznaczył Ks. Marka Sewastynowicza. Wszystkie zamówione wcześniej intencje mszalne zostaną przekazane nowemu księdzu i będą odprawiane zgodnie z terminem. Zostanie także przekazana lista osób, które odwiedzam z posługą sakramentalną w pierwsze piątki miesiąca. Proszę o modlitwę w mojej intencji, jak również w intencji Ks. Marka Sewastynowicza, który przychodzi na moje miejsce.

10.
Informuję, że z dniem dzisiejszym Pan Tadeusz Deluga podjął decyzję o zakończeniu posługi organisty w naszej parafii. Związany był z naszą parafią od września 2012 roku, a więc prawie 6 lat. Bóg zapłać Panu Tadeuszowi, że mimo kłopotów zdrowotnych w każdą niedzielę i święto służył naszej parafii poprzez muzykę i śpiew. Nie tylko talent muzyczny ale także pogoda ducha oraz życzliwość sprawiły, że parafianie bardzo Pana Tadeusza polubili.
Ze swej strony bardzo dziękuję Panu Organiście za solidną posługę i bardzo dobrą współpracę. Życzę dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać.

11.
Bóg zapłać rodzinie Michniewicz z Romanowa za sprzątanie w tym tygodniu Kościoła i wykoszenie trawy przy kościele.
     Proszę o dalszą troskę o czystość świątyni, zgodnie z ustalonym porządkiem.