Borzymy - Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Advertisement
Start arrow Aktualności arrow Ogłoszenia arrow Ogłoszenia duszpasterskie 29.07.2018
21.04.2021.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Szukaj
Księga gości
Linki
Licznik odwiedzin

Witam na stronach Naszej Parafii! Zachęcam do częstych odwiedzin! Szczę¶ć Boże!

Ogłoszenia duszpasterskie 29.07.2018
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
28.07.2018.
1. Trwają wakacje, czas urlopów, wyjazdów, odpoczynku. Nie zapominajmy jednak o Stwórcy tego wszystkiego, co nas otacza. Nie zwalniajmy się z modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św..
     Życzę wszystkim, także gościom przebywającym na naszych pięknych terenach, wiele radości, dobrej pogody, miłego odpoczynku i wspaniałych wakacyjnych przeżyć. Apeluję jednak o rozwagę i wyobraźnię, zwłaszcza podczas kąpieli w jeziorze, aby nie doszło do jakichś nieszczęść.

2.
Od środy rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas narodowych rocznic, a jednocześnie miesiąc poświęcony trzeźwości naszego narodu. Postarajmy się w tym czasie nie sięgać po alkohol, a przynajmniej w znacznym stopniu ograniczyć jego spożycie.

3. W środę 1 sierpnia przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W modlitwach pamiętajmy o tych, którzy poświęcili swoje życie (często bardzo młode) w walce o wolną Polskę.

4.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek  i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30. W sobotę nabożeństwo maryjne połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

5.
W następną niedzielę - pierwszą w miesiącu - zmiana tajemnic różańcowych o godz. 10.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się Procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła. Proszę aby o tym pamiętały dziewczęta niosące poduszeczki.

6.
Trwają już żniwa i prace polowe. Nie można jednak w imię troski o plony zaniedbywać niedzielnej Mszy św., a cały dzień spędzić na polu.
     Pamiętajmy, że wszystko, co rodzi ziemia jest darem Boga, dlatego starajmy się znaleźć w niedzielę czas na odpoczynek i na spotkanie z Bogiem we Mszy św..

7.
W gablocie przykościelnej wywieszone zostało podsumowanie ekonomiczne parafii za miesiąc lipiec. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z podanymi informacjami.

8.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest wakacyjny numer Martyrii w cenie 3 zł. Można także nabywać inne czasopisma religijne za dobrowolną ofiarę.

9.
Informuję, że zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Jerzego Mazura, z dniem 1 sierpnia zostaję przeniesiony do parafii Rutka Tartak. Na moje miejsce Ks. Biskup wyznaczył Ks. Marka Sewastynowicza. Wszystkie zamówione wcześniej intencje mszalne zostaną przekazane nowemu księdzu i będą odprawiane zgodnie z terminem. Zostanie także przekazana lista osób, które odwiedzam z posługą sakramentalną w pierwsze piątki miesiąca. Proszę o modlitwę w mojej intencji, jak również w intencji Ks. Marka Sewastynowicza, który przychodzi na moje miejsce.

10.
Informuję, że z dniem dzisiejszym Pan Tadeusz Deluga podjął decyzję o zakończeniu posługi organisty w naszej parafii. Związany był z naszą parafią od września 2012 roku, a więc prawie 6 lat. Bóg zapłać Panu Tadeuszowi, że mimo kłopotów zdrowotnych w każdą niedzielę i święto służył naszej parafii poprzez muzykę i śpiew. Nie tylko talent muzyczny ale także pogoda ducha oraz życzliwość sprawiły, że parafianie bardzo Pana Tadeusza polubili.
Ze swej strony bardzo dziękuję Panu Organiście za solidną posługę i bardzo dobrą współpracę. Życzę dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać.

11.
Bóg zapłać rodzinie Michniewicz z Romanowa za sprzątanie w tym tygodniu Kościoła i wykoszenie trawy przy kościele.
     Proszę o dalszą troskę o czystość świątyni, zgodnie z ustalonym porządkiem.

Ks. Mirosław Baranowski
 
następny artykuł »
 
Top! Top!