Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Dożynki 2009 - podsumowanie
14.07.2020.

Dożynki 2009 - podsumowanie
05.09.2009.
Image      W niedzielę  30 sierpnia nasza wspólnota parafialna wraz z rolnikami Gminy Kalinowo przezywała Dożynki Gminne. Rozpoczęły się one od Mszy Dożynkowej, sprawowanej przez delegata Biskupa Ełckiego - Ks. Prałata Tadeusza Hermana - Ekonoma Diecezjalnego, który wygłosił piękną homilię.
     Obecny był także poseł na Sejm RP, Komendanci Powiatowi Policji i Straży Pożarnej, Starosta Ełcki, liczni przedstawiciele władz powiatowych i gminnych z Panem Wójtem Kalinowa jako głównym organizatorem na czele. Gościliśmy przedstawicieli sołectw z wielu miejscowości naszej gminy, którzy przyjechali z pięknymi wieńcami. Liturgię Mszy św. uświetniała orkiestra strażacka z Sejn.
     Pod koniec Mszy św. wieńce dożynkowe, kosze z warzywami i owocami, jak również chleby zostały poświęcone przez głównego celebransa. Eucharystia zakończyła się symbolicznym łamaniem chleba.
     Następnie wszyscy w orszaku dożynkowym przemaszerowali na plac szkolny, gdzie Wójt Gminy Kalinowo dokonał oficjalnego otwarcia dożynek, a po nim przemawiali zaproszeni goście. W konkursie wieńców dożynkowych pierwsze miejsce zajęły Dudki, następnie Borzymy, a trzecie miejsce przypadło Pisanicy.
     Bóg zapłać wszystkim za wielki trud włożony w przygotowaniu tego święta.
     Dziękuję Iwonie Michniewicz i Marianowi Pomichter za pełnienie roli Starostów Dożynkowych i czytanie Słowa Bożego w kościele. Bóg zapłać mieszkańcom poszczególnych wiosek za przygotowanie pięknych wieńców czy też koszów z owocami i warzywami. Dziękuję panu kościelnemu, panu organiście, ministrantom i wszystkim pełniącym funkcje liturgiczne podczas Mszy św..
     Wyrażam wdzięczność tym, którzy zaangażowali się w wystrój kościoła, jak również placu dożynkowego. Należy podkreślić wielkie zaangażowanie nauczycieli i pracowników szkoły.
     Myślę, że Dożynki, które odbyły się w Borzymach, pozostaną długo w naszej pamięci. Były dziękczynieniem złożonym Bogu oraz czasem przeżywania wspólnej radości z zakończenia żniw. Możemy wspomnieć piękne chwile Dozynek Gminnych przegladając zdjęcia w galerii.