Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Podsumowanie Rekolekcji Adwentowych 2009
30.05.2020.

Podsumowanie Rekolekcji Adwentowych 2009
19.12.2009.
Image      W dniach od 6 do 8 grudnia 2009 roku przeżywaliśmy w parafii Rekolekcje Adwentowe. Prowadził je Ks. Dr Waldemar Brodziak proboszcz parafii w Wiśniowie Ełckim, a jednocześnie ojciec duchowny naszego dekanatu i wykładowca w Seminarium Duchownym.
     Cieszę się, że tak licznie w nich uczestniczyliśmy i korzystaliśmy z daru sakramentu spowiedzi świętej. Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włożyli swój wysiłek, aby rekolekcje mogły odbyć się w sposób sprawny i właściwy.
     Dziękuję Panu Edwardowi Drejerowi - naszemu Kościelnemu za troskę o świątynię. Na miarę swoich możliwości czasowych czuwał nad wszystkim, starał się, aby w Kościele nikomu nie było zimno i jak zwykle swoją posługę wykonywał z wielkim oddaniem. Bóg zapłać Paniom: Marzenie Łacińskiej i Elżbiecie Kulbackiej za troskę o stół kapłański w czasie rekolekcji.

Wyrażam wdzięczność Panu Dyrektorowi i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej w Borzymach za życzliwość, przystosowanie planu lekcji do rekolekcji i zapewnienie dzieciom troskliwej opieki. W sposób szczególny dziękuję Pani Katechetce za przygotowanie liturgiczne Mszy św. dla dzieci.
     Dziękuję ministrantom, którzy tak licznie gromadzili się przy ołtarzu i posługiwali kapłanom podczas Mszy św.. Dziękuję także osobom dorosłym i dzieciom za czytanie Słowa Bożego i niesienie darów.
     Ufam, że czas rekolekcji będzie procentował w naszym życiu, a nauki rekolekcyjne wydadzą błogosławione owoce i pomogą nam dobrze przeżyć zbliżające się Święta.
Miniony czas rekolekcji i spotkania z Ks. Waldemarem możemy wspomnieć przegladając zdjęcia w naszej galerii .