Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Gminny Przegląd Jasełek 2010
30.05.2020.

Gminny Przegląd Jasełek 2010
30.01.2010.

Boże Narodzenie w tradycji polskiej

Image      Pod takim hasłem odbył się  23. 01. 2010r. VIII Gminny Przegląd Jasełek w Szkole Podstawowej w Borzymach. Uroczystą mszę świętą, w miejscowej świątyni, celebrował ks. Bp Romuald Kamiński. W wygłoszonym do zgromadzonych słowie podkreślił rolę przebaczenia w życiu człowieka, a także wagę czasu przeznaczonego Panu Bogu - warto go zawsze znaleĽć nawet wtedy, gdy wydaje się nam, że jesteśmy bardzo zajęci. Takim czasem poświęconym Panu Bogu i wydarzeniom związanym z narodzeniem Syna Bożego, był czas jasełkowych spotkań w Borzymach.
     Po występach grup teatralnych jury w składzie: Starosta Ełcki - Kazimierz Piłat, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty i Wychowania w Ełku - Anna Cieśluk, Dyrektor Wydziału Nauczania Chrześcijańskiego s. Barbara Pillar ogłosiło wyniki:
SP Borzymy - I miejsce za szczególne walory widowiskowe i scenariusz przedstawienia,
SP Kalinowo - I miejsce za walory humorystyczne i oprawę muzyczną,
SP Pisanica - I miejsce za patriotyzm i scenografię,
SP Prawdziska - I miejsce za walory edukacyjne i bogactwo tradycji,
SP Sypitki - I miejsce za walory artystyczne i dobór utworów.
      W indywidualnym konkursie wokalnym I miejsce zajęła uczennica Natalia Bożewicz (SP Kalinowo), II miejsce Elżbieta Kuczyńska (SP Prawdziska), III miejsce Agnieszka Dąbrowska (SP Borzymy).
     Dyrektor szkoły p. Leszek Zyskowski podziękował serdecznie przybyłym gościom, sponsorom, nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do udziału w przeglądzie. Serdeczne wyrazy uznania skierował także pod adresem Rady Rodziców, dzięki której udało się ugościć wszystkich przybyłych na spotkanie.
artykuł Zofii Zajkowskiej
Zdjęcia z tego Przeglądu można obejrzeć w naszej galerii.