Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Podsumowanie rekolekcji wielkopostnych 2010
03.06.2020.

Podsumowanie rekolekcji wielkopostnych 2010
27.03.2010.
Image      W dnich od 14 do 16 marca 2010 roku w naszej parafii przeżywaliśmy czas Rekolekcji Wielkopostnych. Prowadził je Ks. Krzysztof Gieglis - Proboszcz parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Ełku. Poprzez swoje słowo, modlitwę i świadectwo wiary otwierał nasze serca na wartości duchowe i przygotowywał do Świąt Wielkanocnych.
     Rekolekcje to także trud wielu osób zaangażowanych w ich przygotowanie i przeprowadzenie. Serdecznie dziękuję Panu Kościelnemu za wielki trud i oddanie, a zwłaszcza za troskę aby w kościele było ciepło. Bóg zapłać naszemu Organiście za ubogacenie Mszy św. rekolekcyjnych poprzez muzykę i piękny śpiew.
     Wyrażam wdzięczność paniom: Marzannie Łacińskiej i Elżbiecie Kulbackiej za troskę o kapłański stół podczas rekolekcji. Dzięki ich pracy żaden ksiądz nie wracał do domu smutny i głodny. Bóg zapłać osobom, które ofiarowały na rekolekcje dary żywnościowe (ciasto, warzywa, jajka) czy też dary pieniężne.
     Dziękuję Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej za dostosowanie planu zajęć do rekolekcji i bezpieczne doprowadzenie dzieci do kościoła. W sposób szczególny dziękuję Pani Katechetce za przygotowanie liturgiczne Mszy św. dla dzieci. Dziękuję ministrantom za piękną posługę przy ołtarzu. Bóg zapłać osobom, które czytały Słowo Boże, modlitwę wiernych lub też niosły dary podczas Mszy świętych.
     Myślę że minione rekolekcje pomogą nam głębiej przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
     Czas rekolekcji i obecnośc Ks. Krzysztofa w naszej parafii można przypomnieć sobie przeglądając galerię zdjęć .