Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Podsumowanie rekolekcji adwentowych 2010
30.05.2020.

Podsumowanie rekolekcji adwentowych 2010
18.12.2010.
Image      W dniach od 5 do 7 grudnia 2010 roku przeżywaliśmy w parafii Rekolekcje Adwentowe. Prowadził je Ks. Dariusz Drężek z Suwałk. Cieszę się, że tak licznie w nich uczestniczyliśmy i korzystaliśmy z daru sakramentu spowiedzi świętej. Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włożyli swój wysiłek, aby rekolekcje mogły odbyć się w sposób sprawny i właściwy.
     Dziękuję panu Edwardowi Drejerowi - naszemu Kościelnemu za troskę o świątynię. Czuwał nad wszystkim, starał się, aby w Kościele nikomu nie było zimno i jak zwykle swoją posługę wykonywał z wielkim oddaniem. Składam podziękowanie panu Organiście za uświetnienie naszych rekolekcji poprzez piękny śpiew.
     Bóg zapłać Paniom: Marzenie Łacińskiej i Jolancie Godlewskiej za troskę o stół kapłański w czasie rekolekcji. Panie te dbały, aby księża posługujący w kościele wracali do domu najedzeni i w dobrym humorze. Serdecznie dziękuję tym osobom, które ofiarowały dary żywnościowe lub złożyły ofiarę na rzecz rekolekcji, za szczere i dobre serce.
     Wyrażam wdzięczność Panu Dyrektorowi i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej w Borzymach za życzliwość, przystosowanie planu lekcji do rekolekcji i zapewnienie dzieciom troskliwej opieki. Szczególnie dziękuję pani katechetce za przygotowanie dzieci do funkcji liturgicznych podczas Mszy Świętych.
      Dziękuję ministrantom, którzy tak licznie gromadzili się przy ołtarzu i posługiwali kapłanom podczas Mszy św.. Dziękuję także osobom dorosłym i dzieciom za czytanie Słowa Bożego i niesienie darów.
     Ufam, że czas rekolekcji będzie procentował w naszym życiu, a nauki rekolekcyjne wydadzą błogosławione owoce i pomogą nam w sposób duchowy przeżyć zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
     Chwile przeżyte podczas rekolekcji przypomnąć nam mogą zdjęcia z naszej galerii.