Borzymy - Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Advertisement
Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Gminny Przegląd Jasełek 2011
13.07.2020.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Szukaj
Księga gości
Linki
Licznik odwiedzin

Witam na stronach Naszej Parafii! Zachęcam do częstych odwiedzin! Szczę¶ć Boże!

Gminny Przegląd Jasełek 2011
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
27.01.2011.

Moje serce - miejscem dla Boga

Image      Pod takim hasłem odbył się tegoroczny IX Gminny Przegląd Jasełek w Szkole Podstawowej w Borzymach. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą celebrowaną przez Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura. W wygłoszonej homilii Pasterz naszej diecezji wyraził ogromną radość, że tak piękna tradycja bożonarodzeniowych spotkań narodziła się w tej szkole i jest wciąż kontynuowana, podkreślił jej znaczenie dla jednoczenia społeczności lokalnej wokół wspólnego dobra.
     Jak stwierdził ksiądz Biskup, rzadko się zdarza, by zgromadzili się jednocześnie przedstawiciele wszystkich władz lokalnych – Starosta Powiatu Ełckiego p. Krzysztof Piłat, Wójt Gminy Kalinowo p. Andrzej Bezdziecki, przedstawicielka Delegatury Kuratorium w Ełku p. Aneta Dubielewska – wizytator, a także przedstawiciele Rady Powiatu i Rady Gminy. Wszystkich zebranych zachęcił do poszukiwania w życiu codziennym dróg prowadzących do świętości.
     Uczestnicy przeglądu udali się następnie do szkoły, gdzie serdecznie powitał ich  dyrektor – p. Leszek Zyskowski. Grupy teatralne z poszczególnych szkół zaprezentowały przygotowane jasełka. Jury konkursu w składzie: p. A. Dubielewska,  p. K. Piłat, ks. Dziekan Hieronim Mojżuk podjęło decyzję o przyznaniu I miejsca wszystkim uczestniczącym szkołom różnicując jedynie kategorie, w których w szczególny sposób wyróżniały się występy poszczególnych szkół:
- Szkoła Podstawowa w Borzymach – I miejsce za szczególne łączenie tradycji z nowoczesnymi formami wyrazu,
- Szkoła Podstawowa w Prawdziskach – I miejsce za szczególną różnorodność form w prezentacji tradycji,
- Szkoła Podstawowa w Pisanicy – I miejsce za szczególne walory wokalne i wymiar edukacyjny
- Szkoła Podstawowa w Sypitkach – I miejsce za szczególne bogactwo i staranność formy z wyrazistym przesłaniem wychowawczym,
- Szkoła Podstawowa w Kalinowie – I miejsce za walory wokalne, aktorskie i plastyczne.  
     Ogromnym zainteresowaniem cieszył się podczas tegorocznego przeglądu konkurs kulinarny adresowany do uczniów i ich rodziców. Jego przedmiotem były tradycyjne, bożonarodzeniowe ciasteczka. Przygotowane wypieki zadziwiły wyglądem i smakiem nie tylko komisję oceniającą, w skład której weszli: p. Andrzej Bezdziecki, p. Ryszard Podgórski, p. Andrzej Dmowski.
     I miejsce zajęła p. Małgorzata Toczyłowska z córką Moniką oraz p. Grażyna Mulewska z synem Kamilem, II miejsce p. Anna Trubacz z córką Gabrielą, III miejsce p. Aldona Bukowska z synem Łukaszem. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.
     Spotkanie przy kawie i herbacie zakończyło tegoroczny IX Gminny Przegląd Jasełek.
 
artykuł Zofii Zajkowskiej
 
Zdjęcia z tego ważnego i pięknego wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii .
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!