Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Gminny Przegląd Jasełek 2011
13.07.2020.

Gminny Przegląd Jasełek 2011
27.01.2011.

Moje serce - miejscem dla Boga

Image      Pod takim hasłem odbył się tegoroczny IX Gminny Przegląd Jasełek w Szkole Podstawowej w Borzymach. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą celebrowaną przez Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura. W wygłoszonej homilii Pasterz naszej diecezji wyraził ogromną radość, że tak piękna tradycja bożonarodzeniowych spotkań narodziła się w tej szkole i jest wciąż kontynuowana, podkreślił jej znaczenie dla jednoczenia społeczności lokalnej wokół wspólnego dobra.
     Jak stwierdził ksiądz Biskup, rzadko się zdarza, by zgromadzili się jednocześnie przedstawiciele wszystkich władz lokalnych – Starosta Powiatu Ełckiego p. Krzysztof Piłat, Wójt Gminy Kalinowo p. Andrzej Bezdziecki, przedstawicielka Delegatury Kuratorium w Ełku p. Aneta Dubielewska – wizytator, a także przedstawiciele Rady Powiatu i Rady Gminy. Wszystkich zebranych zachęcił do poszukiwania w życiu codziennym dróg prowadzących do świętości.
     Uczestnicy przeglądu udali się następnie do szkoły, gdzie serdecznie powitał ich  dyrektor – p. Leszek Zyskowski. Grupy teatralne z poszczególnych szkół zaprezentowały przygotowane jasełka. Jury konkursu w składzie: p. A. Dubielewska,  p. K. Piłat, ks. Dziekan Hieronim Mojżuk podjęło decyzję o przyznaniu I miejsca wszystkim uczestniczącym szkołom różnicując jedynie kategorie, w których w szczególny sposób wyróżniały się występy poszczególnych szkół:
- Szkoła Podstawowa w Borzymach – I miejsce za szczególne łączenie tradycji z nowoczesnymi formami wyrazu,
- Szkoła Podstawowa w Prawdziskach – I miejsce za szczególną różnorodność form w prezentacji tradycji,
- Szkoła Podstawowa w Pisanicy – I miejsce za szczególne walory wokalne i wymiar edukacyjny
- Szkoła Podstawowa w Sypitkach – I miejsce za szczególne bogactwo i staranność formy z wyrazistym przesłaniem wychowawczym,
- Szkoła Podstawowa w Kalinowie – I miejsce za walory wokalne, aktorskie i plastyczne.
     I miejsce zajęła p. Małgorzata Toczyłowska z córką Moniką oraz p. Grażyna Mulewska z synem Kamilem, II miejsce p. Anna Trubacz z córką Gabrielą, III miejsce p. Aldona Bukowska z synem Łukaszem. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.
     Spotkanie przy kawie i herbacie zakończyło tegoroczny IX Gminny Przegląd Jasełek.

artykuł Zofii Zajkowskiej

Zdjęcia z tego ważnego i pięknego wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii .