Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Rekolekcje Wielkopostne 2011
30.05.2020.

Rekolekcje Wielkopostne 2011
25.03.2011.
Image     Od  niedzieli 3 kwietnia 2011 r. rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne i potrwają do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Juliusz Czapiewski - Proboszcz parafii Barciany koło Kętrzyna. Uczyńmy wszystko by w rekolekcjach uczestniczyć i dobrze przygotować się do przeżycia Świąt Zmartwychwstania.
     Przypominam o przykazaniu kościelnym, mówiącym o obowiązku spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Zachęcam, aby skorzystać z tego czasu rekolekcji, z obecności wielu spowiedników z sąsiednich parafii, aby pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty. Nie odkładajmy spowiedzi na następne dni, gdyż póĽniej rekolekcje będą w innych parafiach i wyspowiadanie się w naszym kościele będzie utrudnione.
     W czasie rekolekcji we wtorek od godz. 14.30 odwiedzać będę chorych z posługą sakramentalną. Proszę zgłaszać, osobiście lub telefonicznie osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, a chciałyby przygotować się duchowo do Świąt Wielkanocnych.
      Msze św. rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 10.30, 12.30 (dla dzieci), 17.00 (dla dorosłych i młodzieży). Tradycyjnie ostatni dzień rekolekcji jest okazją do wyrażenia wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście poprzez złożone ofiary na tacę.
     Zwracam się z prośbą do rodziców, mających dzieci w Szkole Podstawowej, aby w miarę możliwości przyszli na Mszę św. o godz. 12.30 i dopilnowali swoje pociechy. Tak się złożyło, że we wtorek dzieci nie mają zajęć szkolnych i nie będą dowiezione autobusem. Postarajmy się jednak o indywidualnie dowiezienie lub przyprowadzenie, aby mogły uczestniczyć w całych rekolekcjach.