Borzymy - Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Advertisement
Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Boże Ciało 2011
17.01.2021.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Szukaj
Księga gości
Linki
Licznik odwiedzin

Witam na stronach Naszej Parafii! Zachęcam do częstych odwiedzin! Szczę¶ć Boże!

Boże Ciało 2011
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
25.06.2011.
Image      W czwartek 23 czerwca 2011 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Bóg zapłać Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji.
     Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu: panom niosącym baldachim, wszystkim niosącym chorągwie, ołtarzyki, poduszki, a w sposób szczególny dzieciom pierwszokomunijnym. Składam wyrazy podziękowania naszemu Organiście za prowadzenie śpiewu podczas procesji, a Panu Kościelnemu za czuwanie nad całą uroczystością.  Dziękuję ministrantom za troskę o liturgię Mszy św. i procesji eucharystycznej.
    Składam wielkie Bóg zapłać mieszkańcom bloku 27, Romanowa, Romot oraz Skrzypek, za trud włożony w przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych.
     Obecnie, do czwartku włącznie, trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, a w poniedziałek po Mszy odpustowej odbywa się procesja wokół naszego kościoła.
     Na zakończenie Oktawy, w czwartek, odbędzie się poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
     Liczne zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć w naszej galerii .
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!