Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Boże Ciało 2011
03.06.2020.

Boże Ciało 2011
25.06.2011.
Image      W czwartek 23 czerwca 2011 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Bóg zapłać Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji.
     Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu: panom niosącym baldachim, wszystkim niosącym chorągwie, ołtarzyki, poduszki, a w sposób szczególny dzieciom pierwszokomunijnym. Składam wyrazy podziękowania naszemu Organiście za prowadzenie śpiewu podczas procesji, a Panu Kościelnemu za czuwanie nad całą uroczystością.  Dziękuję ministrantom za troskę o liturgię Mszy św. i procesji eucharystycznej.
    Składam wielkie Bóg zapłać mieszkańcom bloku 27, Romanowa, Romot oraz Skrzypek, za trud włożony w przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych.
     Obecnie, do czwartku włącznie, trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, a w poniedziałek po Mszy odpustowej odbywa się procesja wokół naszego kościoła.
     Na zakończenie Oktawy, w czwartek, odbędzie się poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
     Liczne zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć w naszej galerii .