Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Dożynki parafialne 2011
04.06.2020.

Dożynki parafialne 2011
05.09.2011.
Image     W  niedzielę 4 września 2011 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00 obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Dożynkową. Mszę św. dziękczynną za zebrany plony, owoce, warzywa odprawił Ks. Dr Jacek Uchan - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Odólnego Kurii Biskupiej w Ełku.
     Podczas Mszy św. zostały poświęcone wieńce dożynkowe jak również pięknie przyozdobione kosze z warzywami i owocami. Dopełnieniem uroczystości była procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni, podczas której niesione były dary dożynkowe.
     Bóg zapłać wszystkim, którzy włożyli trud i wysiłek w przygotowanie darów dożynkowych. Obecne były reprezentacje wszystkich miejscowości oprócz Dudek. Mam nadzieję, że w przyszłym roku nie zabraknie przedstawicieli także z tej miejscowości. Dziękuję sołtysom i delegacjom poszczególnych miejscowości za obecność oraz wspólną modlitwę. Piękne dary dożynkowe oraz przebieg uroczystośći obrazują okolicznościowe zdjęcia.