Borzymy - Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Advertisement
Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Podsumowanie Rekolekcji Adwentowych 2011
26.01.2021.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Szukaj
Księga gości
Linki
Licznik odwiedzin

Witam na stronach Naszej Parafii! Zachęcam do częstych odwiedzin! Szczę¶ć Boże!

Podsumowanie Rekolekcji Adwentowych 2011
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
09.12.2011.
Image      W dniach od 4 do 6 grudnia 2011 roku przeżywaliśmy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Prowadził je Ks. Przemysław Zamojski, pracownik Kurii Biskupiej, odpowiedzialny w naszej diecezji za środki komunikacji społecznej, a jednocześnie kapelan Szpitala Wojskowego w Ełku. Ksiądz rekolekcjonista otwierał nasze serca na piękno nauki Chrystusa i ukazał nam wielką wartość duchową Świąt Bożego Narodzenia.Cieszę się, że tak licznie w nich uczestniczyliśmy i korzystaliśmy z daru sakramentu spowiedzi świętej.
     Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włożyli swój wysiłek, aby rekolekcje mogły odbyć się w sposób sprawny i właściwy.
     Dziękuję panu Edwardowi Drejerowi - naszemu Kościelnemu za troskę o świątynię. Czuwał nad wszystkim, starał się, aby w Kościele nikomu nie było zimno i jak zwykle swoją posługę wykonywał z wielkim oddaniem. Składam podziękowanie panu Organiście za uświetnienie naszych rekolekcji poprzez piękny śpiew.
      Bóg zapłać Paniom: Marzenie Łacińskiej i Jolancie Godlewskiej za troskę o stół kapłański w czasie rekolekcji. Panie te dbały aby księża posługujący w kościele wracali do domu najedzeni i w dobrym humorze.
     Serdecznie dziękuję tym osobom, które ofiarowały dary żywnościowe, upiekły ciasto lub złożyły ofiarę na rzecz rekolekcji, za szczere i dobre serce.
     Wyrażam wdzięczność Panu Dyrektorowi i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej w Borzymach za życzliwość, przystosowanie planu lekcji do rekolekcji i zapewnienie dzieciom troskliwej opieki. Szczególnie dziękuję Pani Katechetce za przygotowanie dzieci do funkcji liturgicznych podczas Mszy Świętych.
     Dziękuję ministrantom, którzy tak licznie gromadzili się przy ołtarzu. Dziękuję osobom dorosłym i dzieciom za czytanie Słowa Bożego, modlitwę wiernych oraz niesienie darów.
     Ufam, że czas rekolekcji będzie procentował w naszym życiu, a nauki rekolekcyjne wydadzą błogosławione owoce i pomogą nam w sposób duchowy przeżyć zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
       Można powrócić pamięcią do przeżytych rekolekcji przeglądając galerię ze zdjęciami.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!