Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Podsumowanie Rekolekcji Wielkopostnych 2012
14.07.2020.

Podsumowanie Rekolekcji Wielkopostnych 2012
24.03.2012.
Image      W dniach od 19 do 20 marca 2012 roku w naszej parafii przeżywaliśmy czas Rekolekcji Wielkopostnych. Prowadził je Ks. Dr Andrzej Żołnierowicz - Proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Olecku. Poprzez swoje kazania, modlitwę i świadectwo wiary pomagał przygotować się nam do Świąt Zmartwychwstania.
     Rekolekcje to także trud wielu osób zaangażowanych w ich przygotowanie i przeprowadzenie. Serdecznie dziękuję Panu Kościelnemu za wielki trud i oddanie. Bóg zapłać naszemu Organiście za ubogacenie Mszy św. rekolekcyjnych poprzez muzykę i piękny śpiew.
     Wyrażam wdzięczność paniom: Marzannie Łacińskiej i Jolancie Godlewskiej za troskę o kapłański stół podczas rekolekcji. Bóg zapłać osobom, które ofiarowały na rekolekcje dary żywnościowe (ciasto, warzywa) czy też dary pieniężne.
     Dziękuję Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej za dostosowanie planu zajęć do rekolekcji i bezpieczne doprowadzenie dzieci do kościoła. W sposób szczególny dziękuję Pani Katechetce za przygotowanie liturgiczne Mszy św. dla dzieci. Dziękuję ministrantom za piękną posługę przy ołtarzu. Bóg zapłać osobom, które czytały Słowo Boże, modlitwę wiernych lub też niosły dary podczas Mszy świętych.
     Myślę że minione rekolekcje pomogą nam dobrze przeżyć zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Czas rekolekcji można przypomnieć sobie przeglądając zdjęcia w naszej galerii.