Start arrow Wizytacja Kanoniczna 2012 arrow Program Wizytacji arrow Podziękowanie za czas Wizytacji Biskupiej 2012
20.10.2019.

Podziękowanie za czas Wizytacji Biskupiej 2012
07.04.2012.
Image      W niedzielę 1 kwietnia oraz  w poniedziałek 2 kwietnia 2012 roku przeżywaliśmy po raz czwarty jako wspólnota parafialna Wizytację Kanoniczną naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar obecności wśród nas Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego Biskupa Pomocniczego Diecezji Ełckiej. Zauważyłem, że dla wielu parafian ten czas łączył się z wielkim przeżyciem, nie tylko w charakterze zewnętrznym, ale także i duchowym.
     Składam serdeczne „Bóg zapłać” tym osobom, które podjęły trud przygotowania i większego uczestnictwa w tym parafialnym święcie. Dziękuję Panu Sołtysowi z Borzym, który wraz z małżonką witał Księdza Biskupa w bramie Kościoła, jak również Paniom i Panom Sołtysom z poszczególnych wiosek za reprezentowanie swoich miejscowości poprzez czytanie modlitwy wiernych. Bóg zapłać delegacjom, które w imieniu wszystkich parafian witały Dostojnego Gościa.
     Wyrażam słowa wdzięczności czytającym czytania biblijne i modlitwę wiernych podczas Mszy św. jak również niosącym dary ofiarne. Cieszę się, że ministranci przy ołtarzu pobożnie i w skupieniu służyli Księdzu Biskupowi. Dziękuję Panu Kościelnemu za czuwanie nad wszystkim podczas wizytacji. Bóg zapłać naszemu Organiście za piękny śpiew, który uświetnił liturgię Eucharystii.
     Wyrażam słowa uznania i podziękowania Paniom Marzannie Łacińskiej i Jolancie Godlewskiej za przygotowanie obiadu w niedzielę i w poniedziałek dla 10 osób.
     Pięknym świadectwem wiary był udział wielu parafian w tych historycznych chwilach. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę zarówno w kościele jak i na cmentarzu parafialnym.
     Dziękuję Dyrekcji i wszystkim pracownikom szkoły za bardzo życzliwe przyjęcie Księdza Biskupa w murach naszej szkoły, a Pani Katechetce i dzieciom za piękny montaż słowno-muzyczny o Janie Pawle II.
      Chwile, związane z czasem wizytacji, można sobie przypomnieć przeglądając galerię zdjęć.