Borzymy - Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Advertisement
Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Boże Ciało 2012
29.11.2020.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Szukaj
Księga gości
Linki
Licznik odwiedzin

Witam na stronach Naszej Parafii! Zachęcam do częstych odwiedzin! Szczę¶ć Boże!

Boże Ciało 2012
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
07.06.2012.
Image      W czwartek 7 czerwca 2012 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Bóg zapłać Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu: wszystkim niosącym chorągwie, baldachim, ołtarzyki, poduszki, a w sposób szczególny dzieciom sypiącym kwiatki.
     Składam wyrazy podziękowania naszemu Organiście za prowadzenie śpiewu podczas procesji, a Panu Kościelnemu za czuwanie nad przebiegiem całej uroczystości oraz Pani Katechetce za opiekę nad dziećmi sypiącymi kwiatki. Dziękuję ministrantom za troskę o liturgię podczas Mszy św. i procesji.
     Składam wielkie Bóg zapłać mieszkańcom bloku 29, Ryczegowołu, Dudek i Lisewa za trud włożony w przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych.

     W sposób szczególny dziękuję Panu Józefowi Bielawskiemu naszemu dawnemu parafianinowi, a obecnie mieszkającemu w Augustowie za ufundowanie i ofiarowanie pięknego baldachimu. Dzięki temu nasz orszak procesyjny nabrał bardziej odświętnego charakteru.
     Obecnie, do czwartku włącznie, trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, odbywa się procesja wokół naszego kościoła.
     Na zakończenie Oktawy, w czwartek, odbędzie się poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
Zdjęcia z tej uroczystości obejrzeć można w naszej galerii.

 

Ks. Mirosław Baranowski

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!