Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Boże Ciało 2012
30.05.2020.

Boże Ciało 2012
07.06.2012.
Image      W czwartek 7 czerwca 2012 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Bóg zapłać Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu: wszystkim niosącym chorągwie, baldachim, ołtarzyki, poduszki, a w sposób szczególny dzieciom sypiącym kwiatki.
     Składam wyrazy podziękowania naszemu Organiście za prowadzenie śpiewu podczas procesji, a Panu Kościelnemu za czuwanie nad przebiegiem całej uroczystości oraz Pani Katechetce za opiekę nad dziećmi sypiącymi kwiatki. Dziękuję ministrantom za troskę o liturgię podczas Mszy św. i procesji.
     Składam wielkie Bóg zapłać mieszkańcom bloku 29, Ryczegowołu, Dudek i Lisewa za trud włożony w przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych.

W sposób szczególny dziękuję Panu Józefowi Bielawskiemu naszemu dawnemu parafianinowi, a obecnie mieszkającemu w Augustowie za ufundowanie i ofiarowanie pięknego baldachimu. Dzięki temu nasz orszak procesyjny nabrał bardziej odświętnego charakteru.
     Obecnie, do czwartku włącznie, trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, odbywa się procesja wokół naszego kościoła.
     Na zakończenie Oktawy, w czwartek, odbędzie się poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
Zdjęcia z tej uroczystości obejrzeć można w naszej galerii.