Borzymy - Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Proboszcz: Ks. Mirosław Baranowski Advertisement
22.06.2018.

Witam na stronach Naszej Parafii! Zachęcam do częstych odwiedzin! Szczę¶ć Boże! - Proboszcz ks. Mirosław Baranowski

Boże Ciało 2018
09.06.2018.
Image      W czwartek 31 maja 2018 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Bóg zapłać Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu, zwłaszcza Pani Surażyńskiej - kierowniczce procesji. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie, baldachim, ołtarzyki, poduszki, a w sposób szczególny dzieciom pierwszokomunijnym sypiącym kwiatki, pod opieką rodziców i Pana Katechety.

Peregrynacja Relikwii św. Stanisława Kostki
09.06.2018.

Image      Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce, jako Rok Świętego Stanisława Kostki. W związku z tym w naszej diecezji trwa peregrynacja relikwii św. Stanisława patrona dzieci i młodzieży. Do naszej parafii relikwie te przybyły w poniedziałek 28 maja 2018 roku po południu i przebywały do wtorku do godzin popołudniowych.

Pierwsza Komunia Święta 2018
02.06.2018.
Image      W niedzielę 27 maja 2018 roku nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
     Po raz pierwszy Chrystusa do swego serca przyjęło 9 dzieci, które świętowały to wielkie wydarzenie w czasie Białego Tygodnia.
     Dzień wcześniej dzieci przystapiły pierwszy raz do spowiedzi świętej, odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i złożyły przyrzeczenie powstrzymywania się do 18 roku życia od spożywania alkoholu i palenia papierosów.
    Radości spotkania z Jezusem Eucharystycznym doświadczyły następujące dzieci: Jakub Bernatowicz, Kryspin Jagłowski, Marcel Karwowski, Paweł Korzun, Olga Lipińska, Ksawery Mieczkowski, Michał Moczydłowski, Wiktoria Oliwia Szrage, Amelia Zalewska.
     Zostały one przygotowane do właściwego przeżycia tej uroczystości przez Pana Katechetę mgr. Adama Banachowskiego.

Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego 2018
31.03.2018.
Drodzy Parafianie!
(Także ci, mieszkający poza Ojczyzną)

Święta Wielkanocne to pochylenie się w pokorze nad wielkością Bożej Miłosci. Bóg ofiarował za nas i za nasze grzechu Swojego Syna, który przez śmierć i zmartwychwstania otworzył nam bramy Nieba. Każde kolejne święta to kolejny rok bliżej do zmierzenia się z naszą śmiercią i tym co po niej. Zmartwychwstanie daje nadzieje, że życie ma sens i sens ma także śmierć. Święta Wielkanocne mówią nam o powadze życia i do tej powagi przywołują.
      Niech ten piękny czas otworzy nas na przesłanie Jezusa o życiu, które się nie kończy. Niech napełni nas chrześcijańską radością. Niech Jego błogosławieństwo, miłość i pokój zagości w każdej parafialnej rodzinie.
    Życzę radosnych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

Szczęść Boże!
Ks. Proboszcz Mirosław Baranowski

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę 2018
24.03.2018.