Borzymy - Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Advertisement
Start arrow Wizytacja Kanoniczna 2007 arrow Sprawozdanie wizytacyjne Ks. Proboszcza
18.04.2021.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Szukaj
Księga gości
Linki
Licznik odwiedzin

Witam na stronach Naszej Parafii! Zachęcam do częstych odwiedzin! Szczę¶ć Boże!

Sprawozdanie wizytacyjne Ks. Proboszcza
Ks. Mirosław Baranowski - Sprawozdanie wizytacyjne
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
28.10.2007.

Ekscelencjo, nasz Najdostojniejszy Pasterzu!

          Przybycie Księdza Biskupa do naszej parafii, przypomina rzeczywistość pierwotnego Kościoła, gdy św. Paweł Apostoł odwiedzał pierwsze wspólnoty chrześcijańskie. Wędrował do nich ze słowem pouczenia, ciesząc się lub smucąc ze wszystkimi. Witając Cię serdecznie w naszym parafialnym Kościele, pragniemy tak postrzegać Twoją – Księże Biskupie pasterską posługę.

          Witamy Księdza Biskupa jako wspólnota parafii w Borzymach w świątyni, której początki możemy datować na rok 1984. W maju tego roku Ks. Marian Szewczyk, ówczesny proboszcz w Prawdziskach rozpoczął formalne starania o wybudowanie domu katechetycznego w Borzymach. Już w lipcu 1984 roku rozpoczęły się prace związane z budową. Przebiegały one na tyle szybko, że  19 maja 1985 roku budynek został poświęcony przez Księdza Biskupa Wojciecha Ziembę, ówczesnego biskupa pomocniczego Diecezji Warmińskiej i odprawiono pierwszą Mszę św..
     Po pewnym czasie punkt katechetyczny zaczął pełnić rolę kaplicy dojazdowej z parafii Prawdziska, a następnie z parafii Pisanica (kiedy proboszczem w Pisanicy został ks. Marian Szewczyk).

Czytaj całość
 
 
Top! Top!