Borzymy - Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Advertisement
Start arrow Wizytacja Kanoniczna 2017
20.04.2021.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Szukaj
Księga gości
Linki
Licznik odwiedzin

Witam na stronach Naszej Parafii! Zachęcam do częstych odwiedzin! Szczę¶ć Boże!

Podziękowanie za czas Wizytacji Biskupiej
Redaktor: Ks. Mirosław Baranowski   
03.11.2007.

Wizytacja2007W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy po raz trzeci jako wspólnota parafialna Wizytację Kanoniczną naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar obecności wśród nas Księdza Biskupa Jerzego Mazura Ordynariusza Diecezji Ełckiej.
     Zauważyłem, że dla wielu parafian ten czas łączył się z wielkim przeżyciem, nie tylko o charakterze zewnętrznym, ale także i duchowym.
     Składam serdeczne „Bóg zapłać” tym osobom, które podjęły trud przygotowania i większego uczestnictwa w tym parafialnym święcie.
     Dziękuję Panu Sołtysowi z Borzym, który wraz z małżonką witał Księdza Biskupa w bramie Kościoła, jak również Paniom i Panom Sołtysom z poszczególnych miejscowości za reprezentowanie swoich Sołectw poprzez czytanie modlitwy wiernych.

Bóg zapłać delegacjom, które w imieniu wszystkich parafian witały Dostojnego Gościa.
    Wyrażam słowa wdzięczności czytającym czytania biblijne i modlitwę wiernych podczas Mszy św. jak również niosącym dary ofiarne i prowadzącym rózaniec.
     Cieszę się, że ministranci przy ołtarzu pobożnie i w skupieniu służyli Księdzu Biskupowi.Dziękuję Panu Kościelnemu za czuwanie nad wszystkim podczas wizytacji i przygotowanie dekoracji na tę uroczystość. Bóg zapłać naszemu Organiście za piękny śpiew, który uświetnił liturgię Eucharystii.
     Wyrażam słowa uznania i podziękowania Paniom Marzennie Łacińskiej i Agnieszce Glińskiej za przygotowanie obiadu dla 10 księży.
     Pięknym świadectwem wiary był udział wielu parafian w tych historycznych chwilach. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę zarówno w kościele jak i na cmentarzu parafialnym.
     Chwile, związane z czasem wizytacji, można sobie przypomnieć przeglądając galerię zdjęć.

Ks. Mirosław Baranowski

 
 
Top! Top!