Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Rekolekcje Wielkopostne 2016
01.06.2020.

Rekolekcje Wielkopostne 2016
18.03.2016.
Image      W dniach od 06 do 08 marca 2016 roku w naszej parafii przeżywaliśmy czas Rekolekcji Wielkopostnych. Prowadził je Ks. dr Wojciech Serowik z Ełku, wykładowca teologii dogmatycznej w Wyższym Seminarium Duchownym naszej diecezji. Poprzez poruszane ważne tematy, ciekawe przykłady, a zwłaszcza świadectwo wiary rekolekcjonisty mogliśmy na chwilę zatrzymać się i zamyślić nad naszym życiem i naszą wiarą.
     Rekolekcje to także trud wielu osób zaangażowanych w ich przygotowanie i przeprowadzenie.Serdecznie dziękuję Pani  Drejer za wielki trud i troskę o kościół podczas rekolekcji. Bóg zapłać naszemu Organiście za ubogacenie Mszy św. rekolekcyjnych poprzez muzykę i piękny śpiew.
     Wyrażam wdzięczność paniom: Marzannie Łacińskiej i Jolancie Godlewskiej za troskę o kapłański stół podczas rekolekcji.
     Bóg zapłać osobom, które ofiarowały na rekolekcje dary żywnościowe, upiekły ciasto, czy też przekazały ofiary pieniężne.
Dziękuję Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej za dostosowanie planu zajęć do rekolekcji i bezpieczne doprowadzenie dzieci do kościoła. W sposób szczególny dziękuję Pani Katechetce za przygotowanie liturgiczne Mszy św. dla dzieci.
     Dziękuję ministrantom za posługę przy ołtarzu. Bóg zapłać osobom, które czytały Słowo Boże, modlitwę wiernych, śpiewały psalm lub też niosły dary podczas Mszy świętych.    Ten rekolekcyjny czas zgromadził wielu parafian i pozwolił poprzez Sakrament Pojednania oczyścić serce. Ufam, że będzie owocował na przyszłość i pozwoli głębiej spojrzeć na Tajemnicę Zmartwychwstania.
     Czas rekolekcji można przypomnieć sobie przeglądając zdjęcia w naszej galerii.