Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Podsumowanie Rekolekcji Adwentowych 2011
14.07.2020.

Podsumowanie Rekolekcji Adwentowych 2011
09.12.2011.
Image      W dniach od 4 do 6 grudnia 2011 roku przeżywaliśmy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Prowadził je Ks. Przemysław Zamojski, pracownik Kurii Biskupiej, odpowiedzialny w naszej diecezji za środki komunikacji społecznej, a jednocześnie kapelan Szpitala Wojskowego w Ełku. Ksiądz rekolekcjonista otwierał nasze serca na piękno nauki Chrystusa i ukazał nam wielką wartość duchową Świąt Bożego Narodzenia.Cieszę się, że tak licznie w nich uczestniczyliśmy i korzystaliśmy z daru sakramentu spowiedzi świętej.
     Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włożyli swój wysiłek, aby rekolekcje mogły odbyć się w sposób sprawny i właściwy.
     Dziękuję panu Edwardowi Drejerowi - naszemu Kościelnemu za troskę o świątynię. Czuwał nad wszystkim, starał się, aby w Kościele nikomu nie było zimno i jak zwykle swoją posługę wykonywał z wielkim oddaniem. Składam podziękowanie panu Organiście za uświetnienie naszych rekolekcji poprzez piękny śpiew.
      Bóg zapłać Paniom: Marzenie Łacińskiej i Jolancie Godlewskiej za troskę o stół kapłański w czasie rekolekcji. Panie te dbały aby księża posługujący w kościele wracali do domu najedzeni i w dobrym humorze.
     Serdecznie dziękuję tym osobom, które ofiarowały dary żywnościowe, upiekły ciasto lub złożyły ofiarę na rzecz rekolekcji, za szczere i dobre serce.
     Wyrażam wdzięczność Panu Dyrektorowi i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej w Borzymach za życzliwość, przystosowanie planu lekcji do rekolekcji i zapewnienie dzieciom troskliwej opieki. Szczególnie dziękuję Pani Katechetce za przygotowanie dzieci do funkcji liturgicznych podczas Mszy Świętych.
     Dziękuję ministrantom, którzy tak licznie gromadzili się przy ołtarzu. Dziękuję osobom dorosłym i dzieciom za czytanie Słowa Bożego, modlitwę wiernych oraz niesienie darów.
     Ufam, że czas rekolekcji będzie procentował w naszym życiu, a nauki rekolekcyjne wydadzą błogosławione owoce i pomogą nam w sposób duchowy przeżyć zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
       Można powrócić pamięcią do przeżytych rekolekcji przeglądając galerię ze zdjęciami.