Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Gminny Przegląd Jasełek 2012
14.07.2020.

Gminny Przegląd Jasełek 2012
27.01.2012.

Powitajmy Maleńkiego

Image      Zgodnie z dziesięcioletnią już tradycją, 21 stycznia bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Borzymach odbył się Gminny Przegląd Jasełek. Uroczystość rozpoczęto Mszą świętą koncelebrowaną przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego. W homilii ks. Biskup podkreślił potrzebę zawierzenia życia Panu Bogu, całkowitej pokory wobec Jego planów.
     Na uroczystość przybyło wielu dostojnych gości, wśród nich: ks. Jacek Uchan Dyrektor Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Ełckiej, ks. Jerzy Sikora Dyrektor Naczelny „MARTYRII”, ks. Dziekan Hieronim Mojżuk, p. Włodzimierz Szelążek członek zarządu Powiatu Ełckiego, p. Piotr Gajewski przewodniczącego Rady Powiatu, p. Anna Cieśluk Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku, p. Andrzej Bezdziecki Wójt Gminy Kalinowo oraz proboszczowie sąsiednich parafii, miejscowi radni i dyrektorzy szkół z terenu gminy.
     Około godziny jedenastej występy rozpoczęły grupy teatralne reprezentujące szkoły Gminy Kalinowo. Jury postanowiło uhonorować wszystkich uczestników przyznając im pierwsze miejsca w różnych kategoriach.

Przeglądowi towarzyszył konkurs plastyczny pod hasłem „Kościół naszym domem” .
Laureaci w grupie wiekowej kl. I – III to:
Sylwia Sztukowska – SP Borzymy,
Maciej Sadowski – SP Pisanica,
Kinga Szczesna – SP Kalinowo.
Grupa wiekowa kl. IV – VI:
Ewa Kacprzyk – SP Kalinowo,
Beata Kowalczyk – SP Borzymy,
Inga Babicz – SP Pisanica.
    Uroczystość zakończyło wspólne spotkanie przy herbatce zaproszonych gości oraz nauczycieli.

artykuł Zofii Zajkowskiej

Zdjęcia z tego ważnego i pięknego wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii.